Gdynia Waterfront

ks. Rafał Starkowicz /GN

publikacja 09.09.2013 12:40

We wtorek 3 września odbyła się uroczystość poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego pod budowę kompleksu Gdynia Waterfront.

Gdynia Waterfront Abp Głódź poświęcił kamień węgielny pod budowę przyszłego centrum biznesu i rekreacji Z ZASOBÓW NORDEA BANK POLSKA

- Jeśli Pan domu nie zbuduje, próżno się trudzi ten, który go wznosi - przypominał słowa psalmu 127 arcybiskup Sławoj Leszek Głódź w czasie ceremonii poświęcenia i wmurowania kamienia węgielnego.

W składającym się z dwóch budynków kompleksie Gdynia Waterfront, który powstaje pomiędzy wieżowcami Sea Towers i Centrum Gemini, znajdzie się łącznie 90 tys. metrów kwadratowych powierzchni handlowych, usługowych, kulturalnych i biurowych oraz dodatkowo hotel z centrum konferencyjnym.

- Gdynia Waterfront to przyszłe centrum biznesu, usług, rekreacji i spotkań mieszkańców miasta oraz licznie odwiedzających Gdynię turystów - mówił w czasie uroczystości Roger Andersson, dyrektor zarządzający spółki SwedeCeneter, która jest inwestorem i deweloperem projektu. - Prestiżowa lokalizacja i dobrze rozplanowana przestrzeń publiczna z bezpośrednim dostępem do wody stworzą niepowtarzalny klimat tego miejsca. Mamy nadzieję, ze nasz kompleks stanie się w przyszłości tętniącym życiem sercem miasta - dodał.