Festiwal Niepokornych

Agnieszka Lesiecka

publikacja 17.09.2013 21:01

W dniach 19-21 września w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26), Klubie Muzycznym "Ucho" oraz Klubie Filmowym odbędzie się piąta edycja festiwalu filmów dokumentalnych "Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci".

Festiwal Niepokornych Festiwal łączy projekcje filmów z panelami dyskusyjnymi. Ubiegłoroczna edycja festiwalu cieszyła się dużym zainteresowaniem Agnieszka Lesiecka

W czasie Festiwalu zostaną zaprezentowane sylwetki tych, których chciano wymazać z kart historii. Dziedzictwo żołnierzy niezłomnych, niepokornych i w konsekwencji wyklętych z powodu nie ugięcia się przed sowieckim okupantem.

Od czwartku do soboty odbędą się liczne projekcje filmowe, koncerty, warsztaty, spotkania i dyskusje ze świadkami historii, naukowcami, twórcami, które pozwolą poznać prawdę o trudnych czasach PRL i odpowiedzieć na pytania m.in. jak tę prawdę historyczną przekładać na język filmu?

Wstęp na wszystkie wydarzenia festiwalowe jest wolny. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc w Teatrze Miejskim w Gdyni oraz w Klubie Muzycznym "Ucho" wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w Gali Otwarcia i Zamknięcia Festiwalu oraz w koncercie "Panny Wyklęte", proszeni są o nadsyłanie swoich zgłoszeń na adres e-mail: biuro@festiwalnnw.pl z informacją w jakim wydarzeniu chcą wziąć udział, tzn. Gala Otwarcia, Gala Zamknięcia, koncert "Panny Wyklęte".

Szczegóły na stronie: http://festiwalnnw.pl/.