Biegać każdy może

Jan Hlebowicz

publikacja 19.09.2013 15:47

- Celem biegów ulicznych organizowanych w poszczególnych dzielnicach Gdańska jest integracja mieszkańców miasta, a także promocja aktywnego trybu życia - wyjaśnia Kamil Sośniak, radny osiedla Zaspa-Młyniec, organizator wydarzenia.

Biegać każdy może Dotychczasowe edycje Biegowego Grand Prix oprócz zawodników gromadziły setki kibiców w tym wiele rodzin z dziećmi Archiwum Jan Hlebowicz /GN

W najbliższą niedzielę 22 września odbędzie się kolejna V edycja Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Organizatorzy zapraszają na osiedle Strzyża obok Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie będzie znajdować się zarówno start jak i meta. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci i młodzież gimnazjalna przebiegną pętlę 1,2 km, a dorośli trasę liczącą 4,8 km.

Po wszystkich biegach będzie miała miejsce uroczysta dekoracja zwycięskich trójek z każdej kategorii wiekowej. Najszybsi biegacze otrzymają puchary, medale oraz nagrody - kosmetyki NIVEA, biżuterię GL-Art oraz kubki Miasta Gdańsk. Wszyscy zawodnicy wezmą także udział w loterii, w której można wygrać sprzęt elektroniczny, gadżety sportowe czy pamiątkowe koszulki Biegowego Grand Prix Dzielnic Gdańska. Do rąk zwycięzców biegu głównego trafi Puchar Prezydenta Miasta Gdańska.

Otwarcie biura zawodów i wydawanie numerów startowych nastąpi o godz. 11.00. Bieg podstawówek odbędzie się o godz.13.10, a wyścig gimnazjum o godz. 13.35. Bieg główny zaplanowany jest na godz. 14:00. Wszyscy chętni do udziału w zawodach mogą zapisać się na stronie: www.dzielnicebiegaja.pl. Start w wyścigu jest bezpłatny.