Sto lat, Jezu!

Jan Hlebowicz

publikacja 29.12.2013 10:42

- Wszyscy świętujemy urodziny i często robimy to z wielkim rozmachem. Skoro my je obchodzimy, to dlaczego nie... wyprawić urodzin Jezusowi? - mówił ks. Krzysztof Ławrukajtis, archidiecezjalny koordynator ds. nowej ewangelizacji.

Sto lat, Jezu! Adoracja Najświętszego Sakramentu Jan Hlebowicz /GN

W kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Gdańsku-Chełmie 28 grudnia odbyło się spotkanie Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Licznie zebrani w świątyni uczestnicy pielgrzymki poprzez radosny śpiew kolęd świętowali urodziny Jezusa.

- Po co jest dzisiejszy wieczór? Po co ta modlitwa? Odpowiedź jest prosta - aby wielbić Chrystusa. Nasze spotkanie jest także po to, byśmy nie łączyli czasu Bożego Narodzenia jedynie z tym, co zewnętrzne - z prezentami, choinką, z siedzeniem przy stole, ale przyjęli Nowonarodzonego Jezusa do swojego serca - mówił ks. Ławrukajtis.

Uczestnicy spotkania adorowali Najświętszy Sakrament, wzięli udział w modlitwie wstawienniczej, wysłuchali także konferencji, którą wygłosił ks. Piotr Belecki z parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej.

- Czym jest Boże Narodzenie? To czas, kiedy Jezus wchodzi w historię człowieka. To tylko preludium, przystawka. Wciąż czekamy na danie główne - zmartwychwstanie - moment, w którym świat wychodzi z ciemności (...). Pewnie niejednego z nas wzrusza i smuci widok dzieci z domów dziecka, które czują się bardzo samotne bez mamy i taty. Boże Narodzenie to święto obecności Boga, który nie chciał, byśmy zostali sierotami - mówił kapłan.