Dwie struktury jednej wspólnoty

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 11.01.2014 09:41

- Powiedziano tu, że te dwie struktury, duchowna i świecka się łączą i nakładają. Nie wszyscy rozumieją rolę samorządów. Wasza praca dotyczy ważnych decyzji dla społeczności – podkreślał, składając życzenia samorządowcom abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

Dwie struktury jednej wspólnoty Uczestnicy spotkania postanowili utrwalić tę chwilę na wspólnej fotografii ks. Rafał Starkowicz /GN

Na doroczne spotkanie opłatkowe, które odbyło się 10 stycznia w Auli Jana Pawła II w Oliwie, licznie przybyli prezydenci miast, starostowie, przewodniczący rad oraz sołtysi lokalnych społeczności. W spotkaniu uczestniczył także Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego oraz wicemarszałek - Hanna Zych-Cisoń. Wśród zgromadzonych był również europoseł Jan Kozłowski, który przez lata pełnił funkcję marszałka województwa pomorskiego.

Podczas spotkania odbył się spektakl przygotowany przez grupę Teatralną ʺNazaretʺ z Gdyni, opartą na pomyśle ks. Janusza Stecia, dyrektora gdańskiej Caritas. W swej treści spektakl łączy narodzenie Zbawiciela z działalnością Domu Samotnej Matki w Matemblewie oraz funkcjonującym tam Oknem Życia. Oprawę muzyczną zapewniła schola z parafii Edmunda Bojanowskiego z Rumi.

Spotkanie było okazją do złożenia życzeń nowemu biskupowi pomocniczemu Wiesławowi Szlachetce.