Uczcić świętego

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 26.04.2014 00:45

Grupa 180 osób wyruszyła w piątek w godzinach rannych z lotniska w Gdańsku-Rębiechowie na pielgrzymkę do Rzymu. Jest to jedna z ostatnich grup udających się na kanonizację błogosławionych papieży: Jana XXII i Jana Pawła II.

Uczcić świętego - Sądzę, że kanonizacja będzie dla nas potężnym doświadczeniem Kościoła - mówi Zdzisław Koliński ks. Rafał Starkowicz /GN

Wśród pielgrzymów znalazło się pięciu biskupów i wielu księży z terenu całej metropolii gdańskiej. Ponad 30 parafii archidiecezji zorganizowało też pielgrzymki autokarowe. Bierze w nich udział ok. 2000 wiernych. Wielu diecezjan podjęło także trud indywidualnego pielgrzymowania. Korzystają z różnych środków lokomocji.

- To będzie wielkie przeżycie. Mam ogromne oczekiwania. To wielkie święto dla Polaków. - mówi pan Krzysztof. - Ja jadę podziękować. Wiele ważnych rzeczy w moim życiu dokonało się w czasie pontyfikatu polskiego papieża. Myślę, że wiele zawdzięczam Janowi Pawłowi II. Pewnie, że łask można dalej oczekiwać. Najważniejsze jest jednak dla mnie dziękczynienie - dodaje pan Zdzisław Koliński, szef biura pielgrzymkowego Kaszub-Travel. - Myślę, że to ostatnia wielka fiesta, gdzie Polacy we Włoszech, na tym „starym zachodzie”, będą wiedli prym. Pewnie to ostatnie takie święto za naszych czasów. Tylko raz na setki lat w narodzie przychodzi na świat człowiek na miarę Jana Pawła II - dodaje.