Nocna modlitwa

Krzysztof Gilewicz

publikacja 08.06.2014 11:30

Msza św. o północy w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, sprawowana pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego, weszła na stałe do kalendarza ważnych wydarzeń gdańskiego Kościoła.

Nocna modlitwa W bazylice gdańskiej Krzysztof Gilewicz /GN

Eucharystia wieńczyła kilkugodzinne czuwanie modlitewne wspólnot i stowarzyszeń katolickich archidiecezji gdańskiej w 14 kościołach stacyjnych. – Dziś dziękujemy  za życie namiestników Chrystusowych w służbie prawdy, miłości i nadziei – mówił w homilii metropolita gdański. – I z głębi naszych serc, z wdzięcznością kierujemy ku wyżynom nieba, gdzie w chwale zbawionych przebywają dwaj nowi święci Kościoła, prośby wspólnoty zgromadzonej tej nocy na łamaniu chleba. Święty Janie XXIII, módl się za nami, święty Janie Pawle II, módl się za nami, błogosławieni męczennicy gdańscy i pomorscy, módlcie się za nami. Módlcie się za Gdańsk, za Pomorze, za Polskę.

Nocną Mszę św. koncelebrowali biskup senior Tadeusz Gocłowski, biskup pomocniczy Wiesław Szlachetka oraz ponad stu kapłanów. Bazylika Mariacka wypełniła się kilkoma tysiącami wiernych.