Emocjonujące wyścigi konne w Sopocie

Jan Hlebowicz

publikacja 21.07.2014 01:22

Za nami kolejne dwa dni emocjonujących gonitw na Sopockim Hipodromie. To niezwykle sportowe widowisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.

Emocjonujące wyścigi konne w Sopocie W sobotę i niedzielę na Hipodromie rozegranych zostało 15 gonitw Jan Hlebowicz /Foto Gość

Na sopockim Hipodromie 19 i 20 lipca odbyły się kolejne weekendowe gonitwy konne. Dżokeje rywalizowali w piętnastu wyścigach o łączną pulę nagród 133 tys. złotych. Udział w zawodach wzięły m.in. konie z warszawskich i wrocławskich stajni, dosiadane przez najlepszych polskich i zagranicznych jeźdźców. Wstęp na wyścigi był bezpłatny.

W zawodach brały udział głównie konie pełnej krwi angielskiej, czystej krwi arabskiej oraz konie półkrwi. Oprócz zawodów w galopie zorganizowane zostały także wyścigi kłusaków. Konie ścigały się ze sobą w kłusie, w wyścigach specjalnych dwukołowych wózków. Jeśli koń zaczął galopować, był dyskwalifikowany.

Wyścigi konne w Sopocie to także wielki festyn rodzinny. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji dodatkowych, ze szczególnym uwzględnieniem najmłodszych. Organizatorzy przewidzieli m.in. pokazy taneczne oraz prezentację prestiżowych samochodów.

Zawody na Sopockim Hipodromie były doskonałą okazją do wykazania się dla tych, którzy czują w sobie nutkę hazardzisty. Wyniki gonitw można było obstawiać biorąc udział w zakładach. Koszt pojedynczego zakładu wynosił od 2 do 3 zł.

To nie koniec sopockich zawodów. Następne gonitwy będzie można oglądać w dniach 25-26 lipca w godzinach 15.00-19.00.