Jarmark Dominikański coraz bliżej

Krzysztof Gilewicz

publikacja 22.07.2014 10:11

Już w najbliższą sobotę 27 lipca nastąpi oficjalne otwarcie 754 Jarmarku Dominikańskiego. Od lat stanowi główną atrakcję sezonu turystycznego w Trójmieście. Kulturalną i handlową.

Jarmark Dominikański coraz bliżej Od piątku w Gdańsku jeszcze więcej atrakcji. Krzysztof Gilewicz /Foto Gość

Dzień wcześniej, w piątek 25 lipca, rozpocznie się IV Światowy Zjazd Gdańszczan, który zakończy się wspólnym zdjęciem na Długim Targu w niedzielę o godz. 13.00. Zjazd organizowany jest co cztery lata od roku 2002. Jest okazją do spotkania i integracji obecnych i dawnych mieszkańców miasta, a także jego sympatyków. Imprezie bedą towarzyszyły liczne konferencje, koncerty, wystawy. W ramach zjazdu po raz pierwszy będzie miał miejsce Kongres Gedanistyczny. Jego celem jest budowanie przynależności do wielkiej gdańskiej rodziny, pokazywanie sukcesów i zagrożeń w rozwoju.

Ojcowie dominikanie zapraszają na odpustową Mszę święta do kościoła św. Mikołaja w niedzielę 27 lipca na godz. 13.00. W tymże kościele w każdą niedzielę o godz. 14.30 oraz w poniedziałki o godz. 20.00 w dniach od 27 lipca do 11 sierpnia będą odbywały się bezpłatne koncerty organowe najznakomitszych artystów z całego świata.