Święto Wojska Polskiego

Agnieszka Lesiecka

publikacja 12.08.2014 14:50

W rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej w Trójmieście odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego.

Święto Wojska Polskiego Święto Sił Zbrojnych obchodzone jest 15 sierpnia w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku ks. Rafał Starkowicz /FOTO GOŚĆ

15 sierpnia o 8.00 na okrętach Marynarki Wojennej w gdyńskim porcie zostanie podniesiona wielka gala banderowa. O 9.30 w kościele garnizonowym na Oksywiu (ul. Śmidowicza) zostanie odprawiona uroczysta Msza św. z modlitwą ekumeniczną w intencji marynarzy. O 10.00 w kościele Najświętszej Maryi Panny w Gdyni (ul. Świętojańska) odbędzie się Msza św. za ojczyznę. Natomiast w samo południe w bazylice Mariackiej w Gdańsku abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański odprawi z okazji święta Wojska Polskiego uroczystą Mszę św. z modlitwą w intencji Ojczyzny.

O godz. 10.45 na cmentarzu Marynarki Wojennej na Oksywiu oraz o godz. 12.00 przy płycie pomnika Marynarza Polskiego zostaną złożone kwiaty.

Na terenie Klubu i Muzeum Marynarki Wojennej przy Bulwarze Nadmorskim w Gdyni w okazji święta Sił Zbrojnych około godz. 11.00 rozpocznie się Morski Festyn. W programie m.in.: ekspozycja i pokaz grupy symulacji militarnych, pokazy historycznych grup rekonstrukcyjnych, animacje dla dzieci, konkursy wiedzy o Gdyni i Marynarce Wojennej, pokaz ratownictwa medycznego, występ zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej "Riwiera", darmowy poczęstunek żołnierski (grochówka), kącik plastyczny, ekspozycja sprzętu wojskowego.

Na uczestników konkursów czekają słodkie nagrody i marynarskie gadżety. Festyn potrwa do 15.00.