Dla młodych - wszystko!

Krzysztof Gilewicz

dodane 01.10.2014 22:41

Rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Jana Bosko po placówkach salezjańskich w związku z przypadającą 16 sierpnia 2015 r. dwusetnej rocznicy urodzin świętego.

Dla młodych - wszystko! Msza św. w Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Rumi na rozpoczęcie peregrynacji obrazu św. Jana Bosko Krzysztof Gilewicz /Foto Gość

Uroczystej Mszy św., odprawionej 1 października w Sanktuarium NMP Wspomożycielki Wiernych w Rumi, przewodniczył ks. Wiesław Psionka SDB, inspektorialny duszpasterz młodzieży. – Ks. Bosko pragnie przebywać w naszym sanktuarium. Już tu jest. Chce świętować razem z nami. Lubił świętować. Gdy mamy w sercu radość, szatan nas nie atakuje. Lubił, gdy jego dzieci są radosne, gdy mają czyste serca, były u spowiedzi, szczerej spowiedzi, gdy żałowały za grzechy i miały mocne postanowienie poprawy. Ks. Bosko chce, abyśmy z nim porozmawiali o życiu, o problemach wychowawczych z dziećmi i młodzieżą. Chce, aby młodzi zwierzyli się z młodzieńczych porażek, dramatów. Oczekuje na łzy matek i przyznania się do bezradności rodziców wobec problemów współczesnej młodzieży. Ks. Bosko chce nas przekonać, że choć upłynęły lata, czasy nie zmieniły się. Może teraz jest nawet trudniej. Ks. Bosko chce nam dać swój sekret wychowania, duchowości, świętości. Ks. Bosko powtarzał słowa: wystarczy, byście byli młodzi, abym was kochał. Taki właśnie był. Gotowy zrobić wszystko dla młodego człowieka – mówił w homilii salezjański duszpasterz młodzieży.