Mistrzyni zjednoczenia z Bogiem

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 17.10.2014 16:00

- Szukać zjednoczenia z Bogiem - św. Teresa od Jezusa doskonale rozumiała to ewangeliczne przesłanie. Potrafiła przenieść dokładnie słowo Chrystusa do swojego życia, troszcząc się o zjednoczenie z nim oraz dając jego żywe świadectwo - mówił podczas uroczystości odpustowej w kaplicy sióstr karmelitanek bp Wiesław Szlachetka.

Mistrzyni zjednoczenia z Bogiem - Jeżeli pozwalamy, żeby nauka Chrystusa była obecna w naszym sposobie myślenia, w naszym słowie i naszych czynach, najpełniej trwamy w Chrystusie, a Jego nauka przynosi w nas owoc - mówił bp Szlachetka ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Msza św. w kaplicy Klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych Matki Bożej Wielkiego Zawierzenia w Gdyni, którą odprawił bp Wiesław Szlachetka zgromadziła 15 października kilkadziesiąt osób. Byli to głównie przyjaciele karmelitańskiej wspólnoty. Uroczystości związane były z rozpoczynającym się Rokiem Jubileuszowym św. Teresy, którego zakończenie nastąpi 28 marca 2015, w dniu 500-lecia urodzin świętej.

- Św. Teresa inspirowała wielu do duchowej drogi, która przynosi wspaniałe owoce w życiu chrześcijanina oraz całego Kościoła - mówił w homilii bp Szlachetka. Wskazywał także iż wytrwanie w Chrystusie jest źródłem prawdziwej miłości.

- Ta miłość nie jest z nas. Ona jest z Boga. To Bóg jest jej źródłem. Możemy ją przyjąć do naszego życia i pozwolić, by w nas trwała - podkreślał. - Dziękuję Bogu za siostry karmelitanki. Za to, że ta wspólnota jest tutaj i promieniuje modlitwą i duchowym dobrem - mówił na zakończenie hierarcha.

- Zakon kontemplacyjny to ośrodek ciągłej modlitwy, który tą modlitwą promieniuje. Karmelitanki wypraszają Boże łaski całemu Kościołowi i naszej archidiecezji. Przez tę modlitwę ubogacają duchowo całą wspólnotę wierzących - wyjaśniał.

Po Mszy św. zarówno siostry, jak i pozostali wierni mogli uczcić relikwie św. Teresy.