Holy Wins 2014

Agnieszka Lesiecka

publikacja 29.10.2014 21:15

W przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych w wielu kościołach archidiecezji gdańskiej odbędą się spotkania modlitewne pod hasłem "Holy Wins" czyli "Święty Zwycięża".

Holy Wins 2014 Spotkania "Holy Wins" przywracają właściwy sposób przeżywania uroczystości Wszystkich Świętych ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Organizowane przez Kościół w dniu 31 października modlitwy są próbą przywrócenia właściwego sposobu przeżywania najważniejszej uroczystości ku czci Świętych, która od pewnego czasu jest trywializowana przez zapożyczone z kultury zachodniej Halloween.

Ukazanie świętości poprzez "Marsze Wszystkich Świętych", "Bale Wszystkich Świętych" czy imprezy "Holy Wins" to sposób na to, aby szczególnie w młodych ludziach nie zniszczyć właściwego przeżywania tego czasu w roku.

W programie spotkań w archidiecezji gdańskiej znajdą się między innymi: konferencje, świadectwa, modlitwa, śpiew, Litania do Wszystkich Świętych i adoracja Najświętszego Sakramentu. W przygotowanie imprezy zaangażowały są liczne wspólnoty modlitewne, grupy charyzmatyczne, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego oraz księża. 

  • Lista parafii organizujących spotkania modlitewne "Holy Wins" w dniu 31 października (piątek):

- parafia św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, godz. 19.30 

- parafia Wniebowzięcia NMP, kościół św. Jana w Żukowie, godz. 19.50 

- parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie, godz. 19.30-21.30 

- parafia św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu, godz. 19.30-21.00

- parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu, godz. 20.00

- parafia NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku-Przymorzu, godz. 19.30, zakończenie ok. godz. 22.00 w parafii św. Brata Alberta 

  • "Marsz Wszystkich Świętych":

- parafia św. Jana z Kęt w Rumi, początek o godz. 19.00, następnie przemarsz do Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych i zakończenie spotkania Mszą św. ok. godz. 20.30.

  • "Bale Wszystkich Świętych":

- parafia św. Andrzeja Boboli w Gdyni-Obłużu, godz. 18.00-20.00 - wyjątkowo w czwartek 30 października

- parafia Niepokalanego Serca Maryi w Gdyni-Karwinach, godz. 17.00-19.00