Konkurs na szopkę bożonarodzeniową

Agnieszka Lesiecka

publikacja 20.11.2014 20:10

Już po raz 13. Szkoła Podstawowa nr 29 w Gdyni organizuje wojewódzki konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Wojciech Szczurek, prezydent miasta, oraz ks. Antoni Nerek, proboszcz gdyńskiej parafii św. Józefa.

Konkurs na szopkę bożonarodzeniową Celem konkursu jest podtrzymywanie tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych i pielęgnowanie zwyczajów związanych z kulturą regionu Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

W konkursie mogą wziąć udział wszystkie rodziny z województwa pomorskiego.

Wszystkie elementy konkursowych szopek muszą być wykonane samodzielnie. Ich wymiary powinny wynosić: wysokość do 80 cm, głębokość do 50 cm, szerokość do 60 cm. Do wykonanej szopki należy dołączyć kartkę: z nazwiskiem rodziny, telefonem kontaktowym, e-mailem, zgodą na publikację nazwiska, wizerunku oraz fotografii szopki na stronie internetowej szkoły, nazwą i adresem placówki oświatowej, do której uczęszcza dziecko.

Prace można składać do poniedziałku 1 grudnia w Szkole Podstawowej nr 29 w Gdyni przy ul. Ściegiennego 8 u pani Aleksandry Motylińskiej, nauczycielki techniki.

Uroczysta gala, podczas której nastąpi ogłoszenie wyników, odbędzie się w niedzielę 14 grudnia o 16.00 w kościele pw. św. Józefa w Gdyni (ul. Ramułta 13).

Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.