Wigilia gdańszczan

Jan Hlebowicz

publikacja 22.12.2014 00:34

Kilkuset gdańszczan przełamało się opłatkiem i złożyło sobie świąteczne życzenia. Udział w gdańskiej wigilii wzięli m.in. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański i Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

Wigilia gdańszczan Orszak aniołów poprowadził gdańszczan do gdańskiej choinki, przed którą ustawiono symboliczny wigilijny stół Jan Hlebowicz /Foto Gość

Na Długim Targu 21 grudnia po raz 15. odbyła się tradycyjna gdańska wigilia. Niezwykłe wydarzenie rozpoczął przemarsz ul. Długą orszaku aniołów i kolędników, którzy zachęcali przechodniów, by "wszyscy razem poszli do stajenki".

Radosny pochód dotarł do gdańskiej choinki, obok której ustawiona została żywa szopka z Marią i Józefem, chórem pasterzy oraz aniołami. W międzyczasie kolędnicy przy akompaniamencie carillonu nakryli symboliczny świąteczny stół. Wszyscy gdańszczanie otrzymali również świeczki, które na umówiony sygnał zostały jednocześnie zapalone . 

Wesołych, pogodnych i spokojnych świąt życzył mieszkańcom Gdańska abp Sławoj Leszek Głódź. Do życzeń metropolity gdańskiego przyłączyli się Paweł Adamowicz i Bogdan Oleszek przewodniczący Rady Miasta.

Po tych słowach gdańszczanie obdarowani zostali opłatkiem poświęconym przez arcybiskupa i zaczęli składać sobie świąteczne życzenia.