Konkurs plastyczny Caritas

Jan Hlebowicz

publikacja 17.01.2015 16:22

- Zapraszamy uczniów wszystkich klas podstawowych i gimnazjalnych z terenu Archidiecezji Gdańskiej do wzięcia udziału w konkursie plastycznym z okazji 25-lecia gdańskiej Caritas - mówi ks. Piotr Brzozowski, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

Konkurs plastyczny Caritas Ks. Piotr Brzozowski, zastępca dyrektora gdańskiej Caritas ogłosił konkurs na spotkaniu opłatkowym katechetów archidiecezji gdańskiej Jan Hlebowicz /Foto Gość

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować plakat w wymiarze A2 lub A3 wykonany dowolną techniką. Plakat powinien przedstawiać działalność gdańskiej Caritas. Praca plastyczna może być przygotowana przez całą klasę bądź przez grupę uczniów, która klasę reprezentuje. Każda szkoła musi wybrać jeden plakat i dostarczyć go do centrali CAG do dnia 20 marca 2015 r.

Zwycięży plakat, który otrzyma największą ilość głosów w konkursie internetowym umieszczonym na stronie internetowej gdańskiej Caritas.  

Zwycięska klasa zdobędzie nagrodę w postaci trzydniowej wycieczki w Ośrodku Szkoleniowo Kolonijnym w Warzenku na Kaszubach. Obiekt położony jest nad pięknym jeziorem Tuchomskim.

W ramach nagrody Caritas zapewnia: 2 noclegi dla uczniów i opiekunów zwycięskiej klasy, całodzienne wyżywienie, dwie sale konferencyjne umożliwiające organizację warsztatów, spotkań, zajęć, klimatyczny budynek zwany Stodółką, który mieści salę kominkową i małą świetlicę, rozległe tereny rekreacyjne, boiska sportowe, miejsce na ognisko, grill oraz dostęp do jeziora.

Szczegółowe informacje o działalności CAG można znaleźć TUTAJ.