Gdyński Bieg Urodzinowy

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 22.02.2015 03:45

Prawie 5700 biegaczy wzięło udział w głównym Biegu Urodzinowym, rozpoczynającym tegoroczne Grand Prix Gdyni w Biegach Ulicznych.

Gdyński Bieg Urodzinowy Dla wielu zawodników udział w gdyńskich biegach jest okazją do dobrej zabawy ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

W liczącym 10 km biegu głównym pierwszy, z czasem 30 minut i 29 sekund, przybył na metę reprezentujący UKS Bliza Władysławowo Tomasz Grycko. Dwa kolejne miejsca zajęli zawodnicy z Żukowa - Łukasz Kujawski z czasem 30,35 oraz zwycięzca ubiegłorocznego Biegu Urodzinowego Marek Kowalski, który tym razem pokonał trasę w 30 minut i 44 sekundy.

Wśród pań - podobnie, jak w ubiegłym roku - triumfowała Ewelina Paprocka z klubu GKS Tęcza Buniks Nowa Wieś Lęborska, osiągając wynik 36,18. Druga była Martyna Adamczyk reprezentująca KS AZS AWFiS Gdańsk z czasem 36,44. Trzecie miejsce zajęła Aleksandra Pochranowicz (36,57) z AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

Wszyscy, którzy ukończyli bieg, otrzymali pamiątkowe medale. Podobnie, jak w ubiegłym roku, stanowią one część swoistej układanki. Zawodnicy, którzy dobiegną do mety we wszystkich biegach zaliczanych do gdyńskiego Grand Prix, z medali będą mogli stworzyć przedstawienie podium z trzema zawodnikami. Organizatorzy pragną podkreślić w ten sposób fakt, że niezależnie od wyniku, wszyscy startujący w biegach ulicznych są zwycięzcami. Ponadto wśród uczestników co najmniej trzech z czterech biegów wylosowany zostanie samochód osobowy.

Bieg główny poprzedził Marsz Urodzinowy, przeznaczony dla miłośników nordic walking. Odbyły się również biegi młodzieżowe oraz Bieg Malucha, w którym wzięli udział najmłodsi zawodnicy.