Młodzi z palmami

Jan Hlebowicz

publikacja 29.03.2015 23:50

- Niedziela Palmowa wyraża radość z powodu wjazdu Jezusa do Jerozolimy, ale także jest zapowiedzią Jego męki. Prośmy, abyśmy mieli odwagę Weroniki, a Chrystus wynagrodzi nas miłosiernym obliczem - mówił abp Sławoj Leszek Głódź w homilii wygłoszonej 29 marca w archikatedrze oliwskiej.

Młodzi z palmami Abp Głódź poświęcił palmy wielkanocne Jan Hlebowicz /Foto Gość

Uroczystości Niedzieli Palmowej wraz z obchodami XXX Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem "Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą" przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź.

Na początku Eucharystii metropolita gdański poświęcił palmy wielkanocne. Następnie poprowadził radosny pochód nawami katedry oliwskiej, w którym wzięli udział byli i przyszli uczestnicy Światowych Dni Młodzieży, dzieci i rodzice, katecheci, alumni oraz kapłani. 

Abp Głódź wręczył również nominacje dla świeckich i duchownych członków Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży na terenie archidiecezji gdańskiej.

- Mija 10 lat od chwili, kiedy byliśmy świadkami powolnego odchodzenia do Domu Ojca Jana Pawła II. To jemu zawdzięczamy Światowe Dni Młodzieży. "Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie". To były jedne z ostatnich słów, które ojciec święty wypowiedział. Jan Paweł II jest wśród was i patronuje waszym przedsięwzięciom - zwrócił się do młodych zebranych w katedrze metropolita gdański.

Po Mszy św. odbyła się druga część uroczystości. W Auli Jana Pawła II młodzież obejrzała przedstawienie "Izajasz" w wykonaniu Młodzieżowej Akademii Teatralnej XX LO w Gdańsku, a także prezentację poświęconą przygotowaniom do ŚDM 2016 w naszej archidiecezji. Spotkaniu towarzyszyły wspólne modlitwy, śpiewy uwielbienia i katechezy. Na głodnych i spragnionych czekało ciasto, kawa i herbata.