Radość z Arką

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 03.05.2015 23:55

Ponad 2 tys. osób uczestniczyło w festynie zorganizowanym przez gdyńską parafię i Stowarzyszenie św. Mikołaja. Głównym programem festynu był koncert zespołu Arka Noego.

Radość z Arką Występowi Arki Noego towarzyszyła żywiołowa reakcja słuchaczy ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

- Dzisiejszy festyn był kolejną częścią świętowania 100-lecia naszej parafii - mówi proboszcz ks. Jacek Socha. Impreza rozpoczęła się występem zespołu "Koleczkowianie". Taneczno-wokalny zespół zaprezentował tradycyjne pieśni kaszubskie. Następnie odbył się żywiołowy koncert Arki Noego. - Myślę, że Arka wniosła w życie naszej parafii dużo radości. Zagrali brawurowo swoje utwory, zarówno starsze, jak i zupełnie nowe. Warta zauważenia jest świetna konferansjerka w wykonaniu Roberta Friedricha - podkreśla proboszcz. Na zakończenie festynu odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy parafią św. Mikołaja a Radą Miasta. W spotkaniu tryumfowali przedstawiciele parafii z wynikiem 12:8.

- Mieliśmy także część gastronomiczną na boisku pobliskiej szkoły. Tam też odbywała się loteria fantowa. Podczas festynu kwestowaliśmy na prowadzone przez stowarzyszenie świetlicę socjoterapeutyczną, klub młodzieżowy i klub seniora - dodaje proboszcz.

- To niezwykłe wydarzenie. Kiedy tylko usłyszałam o koncercie, wiedziałam już, że przyjadę tutaj z moimi dziećmi - mówi Magda, matka czworga dzieci. - Mieszkam na drugim krańcu Gdyni, ale okazja, by móc na żywo uczestniczyć w koncercie Arki Noego, której utwory moje dzieci znają jedynie z płyt, to prawdziwa gratka. Jesteśmy tu i nie żałujemy - dodaje.