Mozartiana po raz 10.

Agnieszka Lesiecka

publikacja 21.08.2015 12:03

W Gdańsku trwa Międzynarodowy Festiwal Mozartowski. Czwartkowy pokaz fontanny tańczącej do muzyki kompozytora zachwycił publiczność.

Mozartiana po raz 10. Tańczące fontanny przed Pałacem Opatów Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

Koncerty kameralne w Domu Uphagena, koncerty plenerowe w parku Oliwskim, występy w katedrze oraz tańcząca fontanna przy Pałacu Opatów - to wydarzenia 10. Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego, który odbywa się w Gdańsku.

Od niedzieli 16 sierpnia mieszkańcy i turyści mają szansę zapoznać się z twórczością wielkiego austriackiego kompozytora, prezentowaną przez organizatorów nie tylko w pięknych klasycznych, ale również nowoczesnych aranżacjach. Co roku atrakcją festiwalu jest również pokaz kolorowej fontanny, tańczącej do muzyki W.A. Mozarta. W czwartek 21 sierpnia, mimo późnej pory, spektakl ten ponownie przyciągnął całe rodziny. Później, w ramach cyklu plenerowych koncertów, na dziedzińcu Pałacu Opatów w parku Oliwskim wystąpił Cezary Paciorek z przyjaciółmi, którzy zaprezentowali publiczności improwizacje na temat muzyki geniusza.

10. Międzynarodowy Festiwal Mozartowski potrwa do soboty. Biletowany koncert finałowy odbędzie się w katedrze oliwskiej o godz. 21.