"My Naród"

ks. Rafał Starkowicz

publikacja 29.08.2015 12:31

Już dzisiaj o godzinie 19.30 na scenie usytuowanej tuż obok historycznej sali BHP rozpocznie się wielki koncert z udziałem gwiazd polskiej estrady. O godzinie 22.00 wystąpi Chris de Burgh.

"My Naród" Artyści przypomnieli m.in. utwory, które dzięki wieloznacznym tekstom przed 1989 rokiem przemycały prawdę o życiu Polaków ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Elektryczne Gitary, Krzysztof Cugowski, Jan Pietrzak, Sztywny Pal Azji, Daab czy Lombard - to tylko część gwiazd, które w sobotni wieczór będzie można usłyszeć podczas wydarzenia odbywającego się na terenach postoczniowych. Koncert poprzedzi wystąpienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Udział zapowiedzieli też wszyscy dotychczasowi przewodniczący NSZZ "Solidarność".

Wczoraj do późnych godzin nocnych trwała próba generalna. Występy artystów wzbudziły niemałe emocje wśród kilkudziesięciu osób, które zza płotu oddzielającego scenę przyglądały się wydarzeniu. - Niestety telewidzowie mogą liczyć jedynie na retransmisję koncertu dopiero w poniedziałek wieczorem, dlatego jestem tu dzisiaj. Na pewno przyjadę też jutro - mówi pan Marek, który na próbę przyjechał aż z Gdyni-Pogórza.

Impreza poprzedzona będzie piknikiem rodzinnym, który rozpocznie się już o 15.00. Podczas pikniku, któremu organizatorzy nadali nazwę „Solidarność Pokoleń”, na małej scenie ok. 19.00 pojawi się zespół Boney M. Organizatorzy zapewnili także szereg atrakcji. Znajdą się wśród nich zabawy i gry edukacyjne dla najmłodszych.

Koncert "My Naród" swoją nazwą nawiązuje do pamiętnych słów wypowiedzianych przez Lecha Wałęsę w kongresie USA w 1989 roku, które wśród amerykańskich senatorów wzbudziły wielkie owacje.