Trudny początek

Jan Hlebowicz

publikacja 01.09.2015 21:39

Na Morenie 1 września doszło do nietypowego wypadku - w samochód pogotowia sieciowego, który przyjechał naprawić zerwaną trakcję tramwajową, wjechał tramwaj linii 12.

Trudny początek Od 31 sierpnia pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mogą dojechać na gdańską Morenę tramwajem. Dziś na tej trasie doszło do pierwszego wypadku Jan Hlebowicz /Foto Gość

Od 31 sierpnia pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej mogą dojechać na gdańską Morenę tramwajem. Dziś na tej trasie, w okolicy przystanku Migowo, doszło do pierwszego wypadku.

Wszystko zaczęło się od awarii sieci trakcyjnej. Na miejsce wezwano specjalny samochód techniczny. Gdy jego załoga naprawiała usterkę, stojący przed wozem tramwaj linii 12 niespodziewanie stoczył się w dół. Po chwili z impetem uderzył w auto, a następnie się wykoleił.

W wypadku ranny został pracownik samochodu technicznego.

Znana jest prawdopodobna przyczyna wypadku: maszynista wyłączył tramwaj, który stał na wzniesieniu. Wtedy maszyna stoczyła się, uderzając w samochód pogotowia technicznego. Sprawę dokładnie wyjaśni specjalna komisja.

Uszkodzony tramwaj został już usunięty z torów, a ruch tramwajowy w okolicach miejsca wypadku został wznowiony.