Wielkie wołanie o wiarę

Justyna Liptak

publikacja 09.12.2015 21:53

- Niech ta peregrynacja będzie radością serc nas wszystkich, a szczególnie młodzieży, która na całym świecie wyprosiła tak wiele łask poprzez te symbole. Mam nadzieję, że wszyscy wykorzystamy ten czas obecności krzyża i ikony MB w sposób dla siebie jak najowocniejszy - mówi ks. Piotr Gruba, proboszcz parafii.

Wprowadzenie symboli ŚDM do kościoła św.św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza Wprowadzenie symboli ŚDM do kościoła św.św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
Justyna Liptak /Foto Gość

Chwaszczyński kościół pw. św.św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza wypełnił się po brzegi. W pierwszych ławkach zasiedli najmłodsi parafianie z lampionami. Nie zabrakło również młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Ci ostatni wprowadzili krzyż i ikonę MB do świątyni.

Msza św. rozpoczęła pobyt symboli ŚDM w parafii. – Przychodzimy tu dzisiaj, aby być szczególnie blisko Jezusa i Maryi. Postarajmy się, żeby ten czas, który przypadł nam w udziale poprzez goszczenie symboli ŚDM, był owocny. Postarajmy się otworzyć nasze serca na działanie Boga – mówi proboszcz. – Bo o ile wielu ludzi na świecie może nawet nie wiedzieć, gdzie leży Polska, to z całą pewnością każdy z nich zna Jana Pawła II. Wielkiego człowieka, który był otwarty na Boże miłosierdzie, i dzięki któremu odbywają się Światowe Dni Młodzieży. To, że dzisiaj gościmy krzyż i ikonę MB, to wyróżnienie dla nas, jako wspólnoty tych ludzi, którzy mocno żyją wiarą i chcą w tej wierze wzrastać każdego dnia – podkreślał proboszcz.

Ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny duszpasterz młodzieży i główny koordynator diecezjalnego etapu ŚDM, zwracając się do parafian, podkreślił, że peregrynacja symboli to ważny element przygotowania do przyszłorocznych wydarzeń w Krakowie. – To jest wprowadzenie każdego z nas w przestrzeń Bożego miłosierdzia, które przez najbliższy rok liturgiczny powinno stać się naszym udziałem – mówił ks. Nowak.

– Jeżeli pogubiliśmy się w naszym życiu, jeżeli oddaliliśmy się od Boga, jeżeli potrzebujemy pocieszenia, szukajmy tego wszystkiego przy tym właśnie krzyżu, który jest wielkim wołaniem o wiarę. Jest znakiem, który każdy z nas powinien mieć w swoim sercu – mówił koordynator. – Nie zapominajmy, że do Boga prowadzi nas także Matka, która obecna jest dzisiaj z nami w ikonie. Za Jej wstawiennictwem możemy również wyprostować drogi naszego życia.