Dobre Ludzie zagrają w Gdyni

Jan Hlebowicz

publikacja 10.03.2016 09:31

- Dobre Ludzie to zespół, z którym od trzech lat śpiewam poetyckie teksty, starając się przy tym nie pozostawać w schematach kojarzonych z tzw. poezją śpiewaną. W naszej, nieco eklektycznej, muzyce można znaleźć elementy rocka, bluesa, jazzu, a nawet rytmy latynoskie - mówi Szymon Babuchowski, wokalista zespołu, a także dziennikarz "Gościa Niedzielnego".

Dobre Ludzie zagrają w Gdyni Dobre Ludzie to zaskakująca mieszanka gatunkowa, której pomysłodawcami są muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz Reprodukcja Jan Hlebowicz /Foto Gość

W jednej z najbardziej klimatycznych gdyńskich kawiarni "Caffe Anioł" 13 marca o godz. 17 wystąpi zespół Dobre Ludzie.

To zaskakująca mieszanka gatunkowa, której pomysłodawcami są muzykujący poeta i dziennikarz Szymon Babuchowski oraz gitarzysta fingerstyle Patryk Filipowicz. Ambicją zespołu jest tworzenie nowej jakości piosenki poetyckiej, łączącej niebanalne teksty z dbałością o brzmienie.

Grupa ma na koncie wydaną w zeszłym roku płytę "Łagodne przejście", która znalazła się ostatnio wśród prenominacji do Fryderyka 2016 (kategorie: Debiut Roku oraz Muzyka Elektroniczna i Alternatywna).

Różnorodność stylistyczna i uniwersalne przesłanie zawarte w tekstach sprawiają, że piosenki zespołu często goszczą w stacjach radiowych i na listach przebojów. Obecnie można je usłyszeć także na koncertach pod hasłem: "Dobra Trasa".

Niedawno grupa nagrała premierową piosenkę "Z wolności dom", włączając się tym samym w akcję "Zbuduj FreeDOM" (więcej TUTAJ), dzięki której ma powstać dom dla ofiar handlu ludźmi w Nairobi.

Więcej o zespole i wydarzeniu TUTAJ i TUTAJ.