Jemu można powierzyć karierę sportową

Justyna Liptak

publikacja 19.06.2016 23:00

W niedziele 19 czerwca abp Sławoj Leszek Głódź spotkał się z młodymi piłkarzami, którzy przez kilka dni gościli w naszej archidiecezji.

Pamiątkowe zdjęcie młodych piłkarzy z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem na stadionie Energa Pamiątkowe zdjęcie młodych piłkarzy z abp. Sławojem Leszkiem Głódziem na stadionie Energa
Justyna Liptak /Foto Gość

LKS Promień Mońki to klub sportowy z ponad 50-letnią tradycją. Na specjalne zaproszenie metropolity gdańskiego młodzi piłkarze odwiedzili Gdańsk. W czasie swojej krótkiej, ale urozmaiconej wizyty udało się im m.in. zwiedzić stadion Energa w Gdańsku oraz rozegrać mecz z rówieśnikami z Lechii.

Ostatni dzień pobytu w Gdańsku młodzi rozpoczęli od Mszy św. w stadionowej kaplicy, której przewodniczył arcybiskup. Homilię wygłosił ks. Jędrzej Orłowski SAC, dyrektor Hospicjum ks. E. Dutkiewicza.

– Życzę wam silnego zawierzenia i zaufania Jezusowi, abyście uwierzyli, że On wie lepiej, że wie więcej, że Jemu można powierzyć swoją młodość i przyszłość, także sportową – mówił ks. Orłowski w homilii.

Po Mszy św. najbardziej ekscytującym momentem okazała się możliwość wejścia na murawę stadionu Energa, na którym odbywały się mecze Euro 2012, i rozegrania konkursu rzutów karnych. – Fantastyczne przeżycie! Bardzo motywujące do dalszej pracy nas sobą, bo wspaniale się gra na takim obiekcie. Przyznam, że z chęcią zagrałbym tutaj jako zawodowy piłkarz – mówi Leon.

– Sport daje poczucie wspólnoty, szlachetności i dyscypliny. Są to ogromnie ważne elementy wychowawcze, które powinny towarzyszyć młodym ludziom. Stąd obowiązek wobec wszystkich opiekunów, aby wspierali inicjatywy sportowe, które pozwolą ukształtować charakter. Bo tylko "w zdrowym ciele zdrowy duch" – podkreślił metropolita gdański.