Zwycięstwo biało-żółtych

Agnieszka Lesiecka

publikacja 18.07.2016 23:20

Reprezentacja grupy biało-żółtej Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę pokonała biało-czerwonych 4:0 w towarzyskim 50-minutowym meczu rozegranym 13. dnia pielgrzymki na stadionie w Osjakowie.

Zwycięstwo biało-żółtych Drużyny rozpoczęły spotkanie od wspólnej modlitwy Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

Spotkanie rozpoczęło się w poniedziałek 18 lipca o 18.10. Od początku napastnicy biało-żółtych sprawiali wiele problemów biało-czerwonym. Błędy obrony i bramkarza doprowadziły do utraty pierwszej bramki już w 10. minucie meczu. Dwa kolejne gole padły jeszcze przed przerwą.

W drugiej połowie biało-czerwoni dokonali zmian wśród swoich zawodników i udało im się stworzyć kilka sytuacji bramkowych. W 35. minucie meczu groźnie wyglądającej kontuzji doznał ks. Wiesław Mielewczyk z grupy biało-żółtej. Nie obyło się bez pomocy medyka.

Czwarta bramka padła w 42. minucie spotkania. To ona ostatecznie przypieczętowała zwycięstwo biało-żółtych.

Na uwagę zasługuje zachowanie publiczności, która dzielnie kibicowała swoim drużynom. - Jestem pod wrażeniem dopingu, jaki mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć w czasie tego meczu. Pielgrzymi, mimo ogromnego zmęczenia, mieli jeszcze siłę, by nam kibicować śpiewem i tańcem - mówił po spotkaniu wyraźnie poruszony brat Marcin z grupy biało-czerwonej (wypożyczony na czas meczu z grupy biało-brązowej).

Spotkanie na bieżąco komentował ks. Patryk Misiewicz. Jego teksty skierowane do piłkarzy: "Bądź jak nosorożec na sawannie" czy "Wyjdź z bramki, bądź jak tygrys" zapewne przejdą do historii.