Abp Głódź zaprasza na Dzień Papieski

jah

publikacja 30.09.2017 21:10

Uroczyste obchody odbędą się 8 października w Gdyni.

Abp Głódź zaprasza na Dzień Papieski Abp Głódź zaprasza diecezjan na uroczyste obchody Dnia Papieskiego, który w tym roku przypada w niedzielę 8 października ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Zbliżający się XVII Dzień Papieski w Polsce odbywać się będzie pod hasłem: "Idźmy naprzód z nadzieją!". Uroczyste diecezjalne obchody odbędą się 8 października w Gdyni. Tego dnia o 16.30 wszyscy mieszkańcy, wspólnoty parafialne wraz ze swoimi duszpasterzami zgromadzą u stóp Gdyńskich Krzyży, na placu nieopodal Urzędu Miasta.

- Po modlitwie przejdziemy procesją różańcową w stronę gdyńskiej kolegiaty, niosąc relikwie św. Jana Pawła II. Modlitwie towarzyszyć będzie Reprezentacyjna Orkiestra Marynarki Wojennej. Wspólne spotkanie zakończymy zawierzeniem rodzin oraz parafii miłosierdziu Bożemu - mówi abp Sławoj Leszek Głódź.

- Drodzy diecezjanie, zapraszając serdecznie na gdyńskie uroczystości ku czci św. Jana Pawła II, z serca błogosławię i zachęcam do trwania w prawdziwie chrześcijańskiej nadziei, zgodnie z hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego - dodaje metropolita gdański.