Z Bogiem wszystko jest możliwe

Agnieszka Lesiecka

publikacja 18.10.2017 21:00

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zaprasza do wspólnego świętowania piątych urodzin Wieczorów Modlitwy Młodych.

Z Bogiem wszystko jest możliwe - Tego wieczoru będziemy wspominać wydarzenia z minionych pięciu lat - podkreślają organizatorzy Agnieszka Lesiecka /Foto Gość

"Jest Bóg, więc mogę" to temat kolejnego Wieczoru Modlitwy Młodych, który odbędzie się w piątek 20 października w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku-Osowie (ul. Pegaza 15).

- Podczas najbliższego Wieczoru Modlitwy Młodych chcemy powiedzieć młodzieży: "Nie bój się, wszystko co sobie wymarzysz, jest możliwe, ale z Bogiem. Jeśli tylko zaufasz Panu i pójdziesz z Nim przez życie" - zaznacza ks. Łukasz Grelewicz, wicedyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w gdańskiej kurii i współorganizator wydarzenia.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 od uwielbienia Jezusa poprzez śpiew. W czasie bloku ewangelizacyjnego zgromadzeni w świątyni wysłuchają kilku świadectw osób związanych z pięcioletnią historią WMM. W ramach formacji kilka zdań na temat początków WMM powie także ks. Krzysztof Nowak, diecezjalny duszpasterz młodzieży. - Tego wieczoru będziemy wspominać, ile się da - podkreślają organizatorzy wydarzenia.

Z Bogiem wszystko jest możliwe   - Na najbliższym spotkaniu chcemy przekazać młodym, żeby nie lękali się, bo Pan Bóg naprawdę może wszystko - mówi ks. Łukasz Grelewicz Agnieszka Lesiecka /Foto Gość - Z Bogiem naprawdę wszystko jest możliwe. Kto by pomyślał te 5 lat temu, że uda się stworzyć inicjatywę, która przetrwa tyle lat i na którą każdego miesiąca będzie zjeżdżało się ponad tysiąc młodych osób. To wydawało się na początku niemożliwe, wręcz nierealne - dzieli się ks. Grelewicz.

Wieczory Modlitwy Młodych zapoczątkowane zostały przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży w październiku 2012 roku. Spotkania za każdym razem odbywają się w innej parafii archidiecezji gdańskiej. W programie każdego WMM przewidziane są m.in.: śpiewy, tańce, uwielbienie Jezusa, blok ewangelizacyjny, świadectwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza.