Czy Gdańsk potrzebuje lepszej debaty?

jah

publikacja 26.10.2017 18:30

Do dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele pomorskich mediów.

Czy Gdańsk potrzebuje lepszej debaty? Andrzej Skiba, prezes Instytutu Debaty Publicznej zaprasza do dyskusji Jan Hlebowicz /Foto Gość

Instytut Debaty Publicznej przy współpracy z Wydziałem Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w pierwszej edycji programu pod nazwą "Rozmowy o Gdańsku". 27 października o godz. 17.30 w Instytucie Politologii odbędzie się dyskusja pt. "Czy w Gdańsku zagrożona jest dobra debata?".

- W opinii IDP Gdańsk potrzebuje lepszej debaty o sprawach ważnych dla jego mieszkańców. Potwierdzają to gorące, często bardzo emocjonalne i niestety rzadko merytoryczne dyskusje na tematy dotyczące aspektów i kierunków rozwoju miasta, toczone głównie w mediach internetowych. W dyskursie publicznym pojawiają się także zarzuty o brak pluralizmu i możliwości swobodnej, a przy tym kulturalnej wymiany poglądów, w ramach niejednego organizowanego w Gdańsku wydarzenia - mówi Andrzej Skiba, prezes IDP.

Do dyskusji zaproszeni zostali przedstawiciele pomorskich mediów m.in. Jarosław Zalesiński ("Dziennik Bałtycki"), Andrzej Ługin ("Gdańsk Strefa Prestiżu"). Naszą redakcję reprezentować będzie Jan Hlebowicz. Do debaty zaproszona została także redakcja trójmiejskiej "Gazety Wyborczej". 

- Debata odbędzie się w konwencji fishbowl, co oznacza, że każdy uczestnik i każda uczestniczka spotkania będzie mógł zająć dodatkowo miejsce i zabrać głos w dyskusji na równi z gośćmi specjalnymi - informuje A. Skiba.

Po dyskusji odbędą się warsztaty poświęcone kondycji debaty w Gdańsku.

Sponsorem głównym projektu jest Grupa Energa.