Betlejem, kolędy i miłosierdzie

ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

publikacja 02.01.2018 22:07

Natalia Kukulska, Mate.O, Mietek Szcześniak, Daria Zawiałow i Kasia Moś - to tylko niektóre gwiazdy, które wystąpią podczas koncertu "Betlejem w Gdyni".

Betlejem, kolędy i miłosierdzie Atutem imprezy "Betlejem w Polsce" jest możliwość wysłuchania kolęd w wykonaniu najlepszych Polskich artystów. ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Już 14 stycznia, o godz. 18.00 w hali Gdynia Arena (ul. K. Górskiego 8) odbędzie się kolejny spektakl z cyklu "Betlejem w Polsce". Tak, jak przed rokiem, artyści reprezentujący różne nurty muzyki chrześcijańskiej zaśpiewają kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w zupełnie nowych aranżacjach. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra kameralna AUKSO.

- To podróż, w jaką można wybrać się tylko raz w roku. Podróż przez najpiękniejsze kolędy i pieśni z różnych stron świata. Ekscytująca wyprawa w rejony po części znane, ale w dużej mierze także nowe, gdzie z polskimi ścieżkami skrzyżują się szlaki, m.in. hebrajskiej pieśni szabatowej, współczesnej kolędy amerykańskiej, czeskiej i węgierskiej czy też starogreckiej pieśni z Kapadocji - stwierdzają organizatorzy.

- Na koncercie "Betlejem w Gdyni" byłam w ubiegłym roku. Wówczas urzekła mnie niezwykła wprost atmosfera tego wydarzenia. Mogę śmiało powiedzieć, że wszystko, co się działo, dokonywało się tam w klimacie prawdziwego braterstwa. Od strony muzycznej zaś najbardziej poruszyły mnie bliskowschodnie klimaty muzyczne, obecne w interpretacji znanych utworów. W tym roku także tam będę. Nie mogę sobie tego odpuścić - mówi Grażyna z Karwin.

Koncert będzie także okazją do podjęcia konkretnych dzieł miłosierdzia. Pierwsza z akcji towarzyszących imprezie nosi nazwę "Głodnych nakarmić". Polegać będzie na zbiórce środków, które w całości przeznaczone zostaną na pomoc dla osób niedożywionych. W ubiegłym roku, podczas cyklu odbywających się w Polsce koncertów, zebrano na ten cel ponad 300 tys. złotych. Druga - "Ambasador Miłosierdzia" - ma służyć pozyskaniu jak największej liczby osób gotowych do aktywnego niesienia pomocy potrzebującym.

Wydarzenie swoim patronatem objął abp Sławoj Leszek Głódź. Więcej informacji o koncercie na stronie: www.betlejemwpolsce.pl. Patronat medialny nad wydarzeniem objął Gość Niedzielny.