Opera, operetka, musical...

ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

publikacja 15.01.2018 11:03

Najpiękniejsze arie operowe oraz przeboje operetkowe i musicalowe w wykonaniu Alicji Węgorzewskiej zabrzmiały 14 stycznia w sali koncertowej Starego Maneżu. Artystce towarzyszyła Cappella Gedanensis pod dyrekcją Rafała Kłoczki.

Opera, operetka, musical... Alicja Węgorzewska podkreślała rolę metropolity w dziele wspierania przedsięwzięć promujących kulturę i sztukę ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

A. Węgorzewska wykonała m.in. słynną "Habanerę" z opery "Carmen" Georgesa Bizeta. W wydarzeniu gościnnie uczestniczyli także tenor Mikołaj Adamczak i skrzypek Bogdan Kierejsza.

Wśród wykonywanych przez B. Kierejszę utworów znalazł się m.in. najsłynniejszy czardasz świata, skomponowany przez Vittoria Montiego. - Ten Włoch stworzył w swoim życiu kilka oper i baletów, a znany jest z czardasza, który napisał dla kapeli cygańskiej - mówił B. Kierejszo.

- Staram się zawsze pokazywać młodzież artystyczną. Mikołaj Adamczak występuje na co dzień w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Jest m.in. laureatem pierwszej nagrody konkursu wokalnego na Słowacji - mówiła A. Węgorzewska.

Młody tenor zaśpiewał znany z repertuaru Luciana Pavarottiego szlagier "Mamma" autorstwa włoskiego kompozytora Cesara Andrei Bixio.

Koncert odbył się pod patronatem honorowym abp. Sławoja Leszka Głódzia, metropolity gdańskiego.