Wiara to relacja z Bogiem

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 18.03.2018 23:38

Duszpasterstwo Akademickie "Na Czarnej" z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu zaprasza na akademickie rekolekcje wielkopostne.

ks. Jarosław Ropel, rekolekcjonista ks. Jarosław Ropel, rekolekcjonista
Justyna Liptak /Foto Gość

Rozpoczęte w niedzielę 18 marca rekolekcje prowadzi ks. Jarosław Ropel, proboszcz parafii św. Walentego w Gdańsku-Matarni. Rekolekcjonista przewodniczył Mszy św., która obyła się w kaplicy akademickiej Domu Katechetycznego parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu i zgromadziła kilkadziesiąt osób, w większości studentów.

Ks. J. Ropel poprowadził również nauką rekolekcyjną. Hasło tegorocznych akademickich rekolekcji wielkopostnych brzmi: "Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan".

- Bóg nie oskarża nas, kiedy upadniemy, zgrzeszymy. Nie mówi nam: "a nie mówiłem, żebyś tak nie robił albo nie robiła". Przyjmuje nas do siebie z otwartymi ramionami, mimo niedoskonałości naszego serca i umysłu - mówił rekolekcjonista.

- Być może wielu z was myśli o sobie, jako grzesznikach, którzy nie zasługują na zainteresowanie ze strony Boga. Ale sami, w czasie Mszy św., prosimy, by nie zważał na nasze grzechy, lecz na wiarę, która dla nasz chrześcijan jest fundamentem życia z Jezusem - podkreślił ks. J. Ropel.

Jednocześnie rekolekcjonista zadał pytanie: "czym jest wiara?" - Co to znaczy, kiedy mówię, że wierzę w Boga? Wiara to nic innego jak relacja z Jezusem - rozmowa i spotkanie. Ilu z nas może powiedzieć, że spotkało w swoim życiu Boga? - pytał rekolekcjonista.

- Dla nas chrześcijan jest to fundamentalna rzecz - spotkać się z Bogiem żywym. On przychodzi do nas na gruncie naszej historii - nieważne, jaka ona jest. Jezus przyjmuje nas takimi, jakimi jesteśmy - z całym bagażem. Nie bójmy się do niego wracać - dodał ks. J. Ropel.

- Rozmawiajmy więc z Bogiem. On nie przychodzi nas krytykować. Pragnie naszej miłości, dlatego jeśli dzisiaj jeszcze nie mówiliście „kocham” Jezusowi to warto to zmienić - zakończył rekolekcjonista.

Rekolekcje DA "Na Czarnej" potrwają do środy. Msza św. z nauką rekolekcyjną obywać się będzie o godz. 20. Gdańska parafia Najświętszego Serca Jezusowego znajduje się przy ul. Ks. Zator-Przytockiego 3, niedaleko stacji PKP Gdańsk-Wrzeszcz.