Gdańskie święto bursztynu

Jan Hlebowicz Jan Hlebowicz

publikacja 21.03.2018 14:40

Rozpoczęła się 25. edycja największej na świecie wystawy bursztynu.

Gdańskie święto bursztynu W jubileuszowej edycji bierze udział 470 wystawców z 15 krajów Jan Hlebowicz /Foto Gość

W gdańskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AmberExpo 21 marca rozpoczęła się jubileuszowa edycja Międzynarodowych Targów Bursztynu, Biżuterii i Kamieni Jubilerskich Amberif. Honorowym gościem oficjalnego otwarcia targów był abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

- Amberif to najważniejsza na świecie wystawa bursztynu i największa impreza jubilerska w Europie Środkowo-Wschodniej. To tu przedstawiane są premierowe, wiosenne kolekcje na nadchodzący sezon. Tu rodzą się nowe trendy i idee w projektowaniu biżuterii - mówi Andrzej Kasprzak, prezes zarządu Międzynarodowych Targów Gdańskich, organizator wydarzenia.

Gdańskie święto bursztynu   Honorowym gościem oficjalnego otwarcia targów był abp Sławoj Leszek Głódź Jan Hlebowicz /Foto Gość W 25. edycji Amberif bierze udział ponad 470 wystawców z 15 krajów: Austrii, Belgii, Chin, Danii, Estonii, Francji, Indii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Turcji, Wielkiej Brytanii, Włoch, USA i Polski. Swoją ofertę prezentują zarówno małe pracownie, jak i duże firmy jubilerskie, producenci złotej i srebrnej biżuterii z bursztynem, a także z kamieniami kolorowymi i diamentami, importerzy zegarków, producenci i importerzy maszyn, narzędzi oraz technologii złotniczych.

Imprezie towarzyszą prestiżowe konkursy, wystawy oraz sympozja naukowe.