Muzyka Duszy

juli

dodane 02.06.2018 16:00

Trwają Warsztaty Muzyki Liturgicznej "Muzyka Duszy", będące doskonałą okazją do nauki śpiewu, w szczególności liturgicznego. To także sposobność do pogłębienia swojej wiary.

Koncert w wykonaniu Chóru Kameralnego "441Hz" był prawdziwą ucztą melomana Koncert w wykonaniu Chóru Kameralnego "441Hz" był prawdziwą ucztą melomana
Justyna Liptak /Foto Gość

- Muzyka liturgiczna nie jest oprawą liturgii. Jest ona tej liturgii integralną częścią. Warto zatem, abyśmy tę liturgię sprawowaną muzyką wynieśli na możliwie wysoki poziom - mówią organizatorzy.

Przedsięwzięcie realizują osoby, dla których jakość sprawowania liturgii, a w szczególności śpiewu liturgicznego ma duże znaczenie. Postanowili zapoczątkować warsztaty muzyki liturgicznej. Do współpracy przyłączyli się gdańscy dominikanie, którzy są głównym organizatorem, a zarazem patronem tego przedsięwzięcia.

Warsztaty prowadzą fachowcy od emisji głosu, śpiewu w wielogłosie, a także znani kompozytorzy, m.in. Paweł Bębenek, Ula Rogala, s. Karen Trafankowska CFSN, o. Dawid Kusz OP, Krzysztof Dudzik, Wiktoria Batarowska i Olga Trzebicka.

Na program warsztatów składają się zajęcia ze śpiewu wielogłosowego, indywidualne zajęcia z emisji głosu oraz część duszpasterska: Msze św., konferencje, spowiedzi, rozmowy indywidualne, a także nagranie tzw. chóru wirtualnego uczestników warsztatów.

W programie warsztatów znajdują się również koncerty, na które organizatorzy zapraszają nie tylko uczestników, ale również mieszkańców miasta i turystów.

Najbliższy koncert obędzie się w sobotę 2 czerwca w kościele św. Jana przy ul. Świętojańskiej w Gdańsku. Wystąpią: Agnieszka Musiał i Adam Krylik, a także "Atom String Quartet" i zespół instrumentalny Jana Smoczyńskiego. Wstęp wolny.

Podobnie jak poprzednio, warsztaty rozpoczęły się w Boże Ciało i potrwają do niedzieli 3 czerwca.