Wystartował Open'er Festival

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 04.07.2018 21:05

To już 17. edycja imprezy, która każdorazowo przyciąga fanów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

Festiwal odbywa się na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo od 2003 roku Festiwal odbywa się na terenie lotniska Gdynia-Kosakowo od 2003 roku
Justyna Liptak /Foto Gość

Open'er Festival to największy i najbardziej zróżnicowany festiwal w Polsce. Tegoroczna edycja może osiągnąć rekordową frekwencję, bo bilety w większości zostały wyprzedane.

Wzorem lat ubiegłych, organizatorzy zadbali, aby festiwalowe miasteczko, zlokalizowane na lotnisku w Gdyni-Kosakowie, tętniło życiem.

Na 5 niezależnych scenach wystąpi w sumie kilkudziesięciu artystów światowej sławy, m.in. Depeche Mode, Nick Cave, Gorillaz, Arctic Monkeys, David Byrne, Massive Attack oraz Bruno Mars. Nie zabraknie również polskich wykonawców, takich jak m.in.: Dawid Posiadło, Kortez, L. Stad, Organek, Barbara Wrońska czy Baranovski.

Już pierwszego dnia zagrają: Migos, Arctic Monkeys, Fleet Foxes, Nick Cave & The Bad Seeds, Superorganism, Dead Cross, Baranovski, Bluszcz, Adi Novak & Barvinski, Chvrches, Coals, Flirtini, Furia, Gang Śródmieście, Janka, Jarecki, Jay Shepheard, Kornél Kovács, Kortez, Noel Gallagher High Flying Birds, Rosalie i Tęskno.

Poza muzycznymi atrakcjami na uczestników czeka wiele imprez towarzyszących, m.in. sztuki teatralne, pokazy filmowe, a dla miłośników aktywnego spędzania czasu - strefa sportowa.

Ci, dla których zabrakło biletów, mogą odwiedzić Gdynia Open Stage, czyli openerową scenę zlokalizowaną w samym centrum miasta. Na ogromnym trawniku, rozciągającym się pomiędzy Teatrem Muzycznym a Gdyńskim Centrum Filmowym, openerowicze mają do dyspozycji leżaki i specjalnie przygotowaną do wypoczynku murawę.

Koncerty na Gdynia Open Stage odbywać się będą we wszystkie festiwalowe dni, w godzinach niekolidujących z imprezą na lotnisku. Co najważniejsze, na pl. Grunwaldzkim muzyki mogą posłuchać wszyscy - nie tylko osoby z opaskami Open'er Festivalu. Wśród artystów zaprezentują się m.in. Undadasea, Sonbird, Barbara Wrońska Minima, Ffrancis, Bluszcz, Baranovski, Dianka, Panieneczki, Wczasy, Holden, Soria Morja, Ofelia. Scena będzie funkcjonować w godz. 11.30-15.

Wszyscy, którzy wybierają się na festiwal, najszybciej na miejsce dostaną się bezpłatnym autobusem. Kursują one wahadłowo, co kilka minut z dworca Gdynia Główna na lotnisko Gdynia-Kosakowo po specjalnie wytyczonym buspasie. Linią Open'er Festival pojechać można na podstawie biletu wstępu na imprezę lub festiwalowej opaski.

Także w tym roku w godz. 13-5.50 dla ruchu zamknięta będzie m.in. ul. Zielona - od skrzyżowania z ul. płk. Dąbka w stronę dzielnicy Babie Doły. Jedynie pojazdy ZKM oraz auta należące do mieszkańców, przedsiębiorców prowadzących działalność w okolicy oraz ich klientów będą mogły się tamtędy poruszać.

Impreza potrwa do 7 lipca.