Poświęcenie odnowionego komisariatu policji w Trąbkach Wielkich

ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

dodane 04.08.2018 08:03

- Jesteście częścią struktur państwa. A wszystkie struktury państwowe powinny być chronione. Prawnie, medialnie i fizycznie - mówił abp Sławoj Leszek Głódź.

Poświęcenie odnowionego komisariatu policji w Trąbkach Wielkich - Niech wytrwałość policjantów i policjantek w podejmowaniu codziennych obowiązków zawsze będzie łączona z odwagą i roztropnością, duchem służby i mądrości w działaniu - modlił się metropolita ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

W obecności przedstawicieli policjantów, służb mundurowych oraz instytucji związanych z ochroną bezpieczeństwa państwa odbyło się uroczyste poświęcenie odnowionego komisariatu w Trąbkach Wielkich.

Podczas spotkania głos zabrał abp Sławoj Leszek Głódź. Mówił o trudnych warunkach pracy polskich policjantów. Zaznaczył także, że istnieje dzisiaj ogromna potrzeba budowania i ochrony autorytetu policjantów oraz wszystkich służb działających w państwie, podkreślając, że należy podjąć konkretne działania w tym kierunku.

- Ważna jest godność policjanta. Nie może być tak, że ktoś na policjantów pluje. Funkcjonariusz powinien być osobą chronioną politycznie, prawnie i fizycznie. Inna sytuacja prowadzi do rozbestwienia i poszerzenia agresji. Nie wystarczą tu jedynie głosy polityków padające w mediach społecznościowych - podkreślał metropolita.

Następnie arcybiskup poświęcił budynek i wnętrza komisariatu. - Cieszę się, że dzisiaj możemy wejść do budynku, który przeżywa drugą młodość. Jest to możliwe dzięki pomocy samorządów i wsparciu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Ale to nie koniec. Komisariat w Trąbkach jest objęty programem "Policja 2018". Czeka go termomodernizacja. Zmieni się więc także zewnętrzne oblicze tego obiektu - podkreślał insp. Robert Sudenis, zastępca komendanta wojewódzkiego policji.

Komisariat policji w Trąbkach Wielkich został wybudowany w latach 60. W latach 90. obiekt przeszedł drobne remonty i naprawy. Ostatnio wykonano w nim niezbędne prace mające poprawić warunki służby policjantów oraz mieszkańców gminy. Było to możliwe dzięki współpracy Komendy Wojewódzkiej z władzami samorządowymi: starostą gdańskim Stefanem Skoniecznym i wójtem gminy Błażejem Konkolem.