Będą wielbić Pana tańcem

Agnieszka Lesiecka

publikacja 19.09.2018 20:15

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej zaprasza na pierwszy po przerwie wakacyjnej Wieczór Modlitwy Młodych. Najbliższe spotkanie przebiegać będzie pod znakiem "Stadionu Młodych".

Będą wielbić Pana tańcem - Taniec to jedna z form modlitwy, jedna z form uwielbienia. Nie wszyscy muszą się w tym odnaleźć, ale zachęcamy, by spróbować - podkreśla ks. Grelewicz ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach Wieczorów Modlitwy Młodych odbędzie się już w piątek 21 września w par. św. Stanisława Biskupa w Gdańsku-Wrzeszczu.

Jak podkreślają organizatorzy, najbliższe czuwanie przebiegać będzie pod znakiem "Stadionu Młodych", czyli największego w tym roku spotkania ewangelizacyjnego, które w październiku zgromadzi ponad 60 tys. młodych na Stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

- Podczas najbliższego spotkania WMM chcemy przygotować się duchowo do "Stadionu Młodych" - mówi ks. Łukasz Grelewicz, zastępca dyrektora Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w gdańskiej kurii. - W tych przygotowaniach pomogą nam zaproszeni goście, czyli Marysia i Piotr Kiepuszewscy z Worship Style, którzy poprowadzą warsztaty tańca uwielbienia i podzielą się swoim świadectwem doświadczania Boga - wyjaśnia.

Jak podkreśla ks. Łukasz, formuła spotkań WMM pozostaje bez zmian. W programie wydarzenia, poza blokiem ewangelizacyjnym, są także standardowo: śpiewy, adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wstawiennicza. Będzie także przerwa, podczas której uczestnicy będą mogli napić się kawy i zjeść kawałek ciasta.

Wieczory Modlitwy Młodych zapoczątkowane zostały przez Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży w październiku 2012 roku. Spotkania za każdym razem odbywają się w innej parafii archidiecezji gdańskiej.

Najbliższe początkowo miało odbyć się na Przymorzu (napisaliśmy tak w 37. numerze "Gościa Gdańskiego"), jednak - ze względu na zmiany księży - zostało przeniesione do par. św. Stanisława Biskupa.

- Ksiądz, który miał się zajmować przygotowaniem wrześniowego WMM na Przymorzu, został w ostatniej chwili przeniesiony do Gdyni. W tej sytuacji postanowiliśmy, że zmienimy miejsce spotkania młodzieży na parafię św. Stanisława Biskupa, która jest niedaleko, ma wielkie tradycje gdańskie i wpisuje się bardzo mocno w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości, ponieważ jest to parafia, którą zakładał bł. ks. Bronisław Komorowski - wyjaśnia ks. Grelewicz.

Początek spotkania o godz. 19. Zakończenie - około północy. Więcej informacji o WMM można znaleźć na stronie www.wieczormodlitwy.pl.