Czas radykalnych decyzji

rs

|

Gość Gdański 46/2018

publikacja 15.11.2018 00:00

Od Mszy św. w kościele Niepokalanego Serca Maryi rozpoczęło się 10 listopada spotkanie poświęcone mocy modlitwy różańcowej w kontekście 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

▲	Lech Dokowicz stwierdził, że wojna polsko-polska, której doświadczamy w przestrzeni publicznej, w swojej istocie  opiera się na decyzji przyjęcia bądź odrzucenia Boga. ▲ Lech Dokowicz stwierdził, że wojna polsko-polska, której doświadczamy w przestrzeni publicznej, w swojej istocie opiera się na decyzji przyjęcia bądź odrzucenia Boga.
ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Po Eucharystii konferencję wygłosił znany świecki ewangelizator i reżyser Lech Dokowicz.

– Stoimy w tej chwili wobec nieprawdopodobnej walki o dusze ludzi – mówił Dokowicz. – Każdy człowiek, który oczyszcza się radykalnie z grzechów, żyje w stanie łaski uświęcającej, staje się w tym świecie światłem Boga. Chodzi o to, by jak najwięcej Polaków to zrozumiało. Wówczas Polska nie tylko stanie się światłem dla świata, ale zbawienia dostąpią ci, którzy żyją w jej granicach – zaznaczył reżyser. – Dzisiaj często głosi się miłosierdzie bez zobowiązań, które należne jest każdemu człowiekowi. Ale to nie tak. Krzyż będzie ratował tych, którzy przyjmą go w swoim życiu. Nie ma się czego lękać, ale trzeba podjąć radykalne decyzje – apelował do zgromadzonych. Po konferencji uczestnicy spotkania przed wystawionym Najświętszym Sakramentem wspólnie odmówili Różaniec.