Bliski Bóg

red.

publikacja 18.12.2018 11:26

- Na początku roku liturgicznego potrzebny jest taki czas, by młodzi służący przy ołtarzu, mogli doświadczyć odnowienia duchowego - mówi ks. Piotr Belecki, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.

Bliski Bóg Wspólne zdjęcie uczestników skupienia. Z zasobów ks. Piotra Beleckiego

W miniony weekend w GSD odbył się dzień skupienia dla lektorów i ceremoniarzy, posługujących w parafiach archidiecezji. Hasłem spotkania były słowa "Bóg bliski".

- Cały Kościół przeżywa właśnie Adwent. Ci którzy służą przy ołtarzu, sami także powinni przygotować się spotkania z Jezusem Chrystusem. Liturgia nie jest przecież tylko jakimś zewnętrznym działaniem. Najpiękniejsza jest wówczas, gdy w sercu tych, którzy w niej uczestniczą obecny jest sam Pan Bóg - wyjaśnia ks. Piotr Belecki, pomysłodawca wydarzenia.

Duszpasterstwo służby liturgicznej oferuje swoim podopiecznym różnorakie działania formacyjne. - W ciągu roku szkolnego kierujemy do członków LSO wiele propozycji sportowych. Teraz zaprosiliśmy ich na spotkanie do seminarium, podczas którego znalazł się czas na głębokie skupienie, adorację Najświętszego Sakramentu oraz formację intelektualną - relacjonuje duszpasterz.

Bliski Bóg   Spotkanie przy stole było okazją do wielu szczerych rozmów z klerykami GSD. Z zasobów ks. Piotra Beleckiego - Chcieliśmy wprowadzić ich w duchowe spotkanie z Chrystusem, jakie dokonuje się podczas Eucharystii - dodaje kapłan. Konferencję na ten temat wygłosił do zgromadzonych ks. Krzysztof Sieniawski. W programie znalazło się także świadectwo jednego z ceremoniarzy.

- Mówił on o swoim niezwykłym przeżyciu spotkania z Chrystusem, którego doświadczył uczestnicząc we Mszy św., odprawianej na szpitalnym oddziale onkologii - opowiada ks. Belecki.

Uczestnicy wydarzenia mieli także okazję, by podczas adoracji Najświętszego Sakramentu skorzystać ze spowiedzi świętej. Całość zakończyło spotkanie integracyjne i słodki poczęstunek w refektarzu cysterskim.