Młodzi zagrają dla Jezusa

Piotr Piotrowski

dodane 09.01.2019 19:32

Ojcowie zmartwychwstańcy z gdańskiej Strzyży zapraszają na koncert w swojej świątyni - 13 stycznia o godz. 16 zagra tam grupa Lightsession. W programie kolędy i pastorałki w jazzowych aranżacjach.

Młodzi zagrają dla Jezusa Zespół Lightsession zaprasza na jazzowe kolędowanie do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Strzyży. FB Lightsession

Lightsession to zespół młodych muzyków z Gdańska, którzy drugi rok z rzędu postawili sobie za cel przybliżenie słuchaczom kolęd i pastorałek (nie tylko polskich). Robią to w formie trasy koncertowej po archidiecezjalnych świątyniach, grając muzykę pełną ciepłej atmosfery i świeżych aranżacji. Ich koncerty tworzą misterium Narodzenia Pańskiego, łącząc muzykę, słowo i wspólne kolędowanie.

W ten sposób młodzi muzycy, koncertując m.in. w Gdańsku, Sopocie czy Wejherowie, dają możliwość wysłuchania ich muzykowania na żywo i przyłączenia się do wykonawców, a także zabrania ich muzyki ze sobą w formie płyty.

Specjalizacją zespołu i głównym jego spoiwem jest jazz oraz spokrewnione z nim nurty, połączone z wieloma inspiracjami i otwartością na eksperyment.

Zespół tworzą: Aleksandra Malkowska - wokal, Tymoteusz Kalich - gitary, Grzegorz Pietruszyński - gitara basowa, Szymon Wolniak - instrumenty perkusyjne, Dawid Kamiński - instrumenty klawiszowe, Kacper Suchomski - skrzypce.

Koncert u gdańskich zmartwychwstańców rozpocznie się w niedzielę 13 stycznia o godz. 16. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ul. Mikołaja Gomółki 9. Wstęp wolny.