Panama: 1, Polska: 2

Piotr Piotrowski

publikacja 25.01.2019 04:52

Załoga Rejsu Niepodległości nie wykazała respektu dla przeciwnika. Studenci gdyńskiego Uniwersytetu Morskiego zwycięstwem zakończyli futbolowy pojedynek ze swymi panamskimi kolegami.

Panama: 1, Polska: 2 Polscy piłkarze okupili zwycięstwo z Panamczykami ogromnym wysiłkiem - pojedynek rozgrywano w 35-stopniowym upale. Roman Koszowski /Foto Gość

Mecz rozegrano na boisku uczelni UMIP, panamskiego odpowiednika gdyńskiej uczelni morskiej, w ponad 35-stopniowym upale. Pierwsza połowa była klasycznym sprawdzaniem przeciwników i tego, na ile pozwolą grać swoim rywalom.

W drugiej połowie obie drużyny postawiły na otwartą grę. Ta taktyka sprawdziła się i worek z bramkami został rozpruty. Zdobywcami bramek zostali Maciej Kołodziejczyk i Sebastian Kinsa, obaj studenci 2. roku wydziału mechanicznego UM w Gdyni. Panamczycy zadowolili się golem po rzucie karnym.

Wcześniej studenci z Polski mieli możliwość zwiedzenia panamskiej uczelni. Według nich w niczym nie ustępuje ona gdyńskiemu Uniwersytetowi Morskiemu. - Szczególnie w kwestii wyposażenia sal w pomoce naukowe i symulatorów w laboratoriach - mówi pan Maciej, jeden ze studentów.

Studenci-praktykanci, którzy płyną w Rejsie Niepodległości na swej trasie odwiedzili już wiele podobnych uczelni, m.in. w Tallinie, Oslo czy japońskiej Osace.