Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 14.03.2019 13:54

Ojcowie franciszkanie z sanktuarium pasyjno-maryjnego w Wejherowie po raz pierwszy w czasie trwającego Wielkiego Postu zapraszają na Drogę Krzyżową, która odbędzie się na Kalwarii Wejherowskiej.

Co tydzień w Drodze Krzyżowej na wejherowskiej kalwarii uczestniczą tysiące wiernych. Co tydzień w Drodze Krzyżowej na wejherowskiej kalwarii uczestniczą tysiące wiernych.
ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Wejherowska Kalwaria kryje w sobie cząstkę ziemi z ojczyzny Zbawiciela. Odległości między poszczególnymi stacjami są odległościami jerozolimskiej Via Dolorosa. Każdorazowo wspólne rozważanie tajemnic męki Chrystusa gromadzi tysiące wiernych.

To już tradycja, że w każdy piątek Wielkiego Postu w wejherowskim kościele św. Anny odbywa się Msza św., po której zgromadzeni procesjonalnie udają się do "Domu Piłata".

Modlitewne spotkanie rozpocznie się Mszą św. w piątek 15 marca o godz. 15. Wcześniej, o godz. 14.40, śpiewane będą Godzinki ku czci Męki Pańskiej. Po Mszy św. ulicami miasta wyruszy w stronę kalwarii uroczysta procesja.

Na czele procesji niesione są zawsze chorągwie kalwaryjskie oraz krzyż. Przystanki Drogi Krzyżowej przypadają przy głównych kaplicach kalwarii.

Piątek 15 marca będzie również dniem skupienia wielkopostnego dla osób konsekrowanych w archidiecezji gdańskiej. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są przedstawiciele zakonów i zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich oraz innych form życia konsekrowanego naszej archidiecezji.