Zatrzymanie znanego piłkarza w Sopocie

Piotr Piotrowski

publikacja 16.04.2019 12:47

Sopocka policja zatrzymała Jarosława B., byłego piłkarza Lechii Gdański i męża zmarłej aktorki Anny Przybylskiej. Jest podejrzany o popełnienie przestępstwa przeciwko wolności seksualnej.

Zatrzymanie znanego piłkarza w Sopocie Jarosław B., znany polski piłkarz, został zatrzymany przez sopockich policjantów. Henryk Przondziono /Foto Gość

Informację jako pierwsze podało radio RMF FM. O sprawie wypowiada się prokuratura, policja nie udziela żadnych informacji. - Jarosław B. został dziś zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa przeciwko wolności seksualnej. W tej chwili więcej informacji w tej sprawie nie mogę podać - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Według informacji medialnych, dwudziestokilkuletnia kobieta oskarża piłkarza o przestępstwo, do którego doszło w czasie ich spotkania w jednym z sopockich hoteli.

Jarosław B. karierę piłkarską zaczynał w Ogniwie Sopot, później przeniósł się do Lechii Gdańsk. Następnie grał m.in. w Amice Wronki, Widzewie Łódź oraz w Turcji. Osiem razy zagrał w reprezentacji Polski, strzelił jednego gola. Po zakończeniu kariery sportowej pracował w gdańskim klubie piłkarskim. Był pełnomocnikiem zarządu ds. sportowych, a potem - dyrektorem Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk. Obecnie jest jednym z asystentów pierwszego trenera zespołu Piotra Stokowca.