Edukacja poza murami muzeum

jui

publikacja 11.06.2019 17:57

Dział Edukacji Muzeum Gdańska przygotował ofertę bezpłatnych wyjazdowych zajęć przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami.

Projekt potrwa do 19 grudnia. Projekt potrwa do 19 grudnia.
Archiwum Miasta Gdańska

Projekt "Muzeum na wynos" to oferta bezpłatnych zajęć o szerokiej tematyce skierowana głównie do osób z niepełnosprawnościami w zakresie intelektualnym, sensualnym i motorycznym oraz ich nauczycieli i opiekunów.

O historii będą mogli dowiedzieć się także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Gdańska, Trójmiasta oraz województwa pomorskiego. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie grupy zorganizowanej do Działu Edukacji Muzeum Gdańska.

- W trakcie zajęć popularyzujemy lokalne dziedzictwo historyczne i kulturowe oraz z pasją i zaangażowaniem ułatwiamy dostęp do kultury. Wybór poszczególnej lekcji i jej zakres szczegółowy zostaje ustalony podczas rozmowy z opiekunem, dzięki której poznajemy potrzeby grupy i jej członków - ich upodobania, charakter oraz zainteresowania - informuje Monika Kryger z Muzeum Gdańska, kierownik Działu Edukacji.

- Na podstawie tych informacji dopasowujemy narzędzia umożliwiając dotarcie do każdego z uczestników i stworzenie im możliwości szansy pełnego współuczestniczenia w zajęciach - dodaje M. Kryger.

Zajęcia są bezpłatne. Więcej informacji na temat projektu udziela Dział Edukacji pod numerem telefonu: 789 449 685.