Centrum Współpracy Młodzieży poszukuje wolontariuszy

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 09.08.2019 17:24

Centrum Współpracy Młodzieży w Gdyni poszukuje pełnoletnich ochotników, którzy zajmą się indywidualnym wsparciem osób z niepełnosprawnościami ruchowymi oraz niewidomych i słabowidzących.

Centrum Współpracy Młodzieży poszukuje wolontariuszy W ramach projektu Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej uczestnicy wezmą udział w serii szkoleń i spotkań, podczas których nauczą się w teorii i praktyce, jak prawidłowo wspierać osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Archiwum Centrum Współpracy Młodzieży

Do zadań wolontariusza będzie należało regularne wsparcie wybranego uczestnika - asystowanie mu w czynnościach, których nie może wykonać ze względu na swoją niepełnosprawność. Chodzi np. o robienie zakupów, wyjście do lekarza czy pomoc w załatwieniu spraw urzędowych, wspólne wyjście na koncert, poznanie ciekawych miejsc w Trójmieście, spacer czy rozmowę - wyjaśnia Małgorzata Niedziela, koordynatorka projektu Wolontariusz Osoby Niepełnosprawnej.

- Szukamy osób, które skłonne byłyby poświęcić 2 godziny tygodniowo i wesprzeć osoby z niepełnosprawnościami, by mogły prowadzić aktywniejsze i bardziej niezależne życie - dodaje M. Niedziela.

W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w serii szkoleń i spotkań, podczas których nauczą się w teorii i praktyce, jak prawidłowo wspierać osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Będą mieć również okazję uczestniczenia w grupowych spotkaniach integracyjnych, podczas których poznają innych wolontariuszy i uczestników. - Jeżeli ktoś waha się, czy się zdecydować, zachęcamy do kontaktu i szczerej rozmowy o wątpliwościach i obawach - dodaje koordynatorka.

Do tej edycji projektu zaproszone są również osoby, które wsparcia potrzebują. - Ze wsparcia wolontariusza mogą skorzystać pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami ruchowymi, niewidome i słabowidzące posiadające orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarowym lub znacznym - wyjaśnia M. Niedziela.

Aby się zgłosić, wystarczy skontaktować się z Centrum Współpracy Młodzieży mailowo: wolontariuszon@cwm.org.pl lub telefonicznie pod nr.: (58) 620 24 80. Zgłoszenia można wysyłać do 19 września.