O trzeźwość do Maryi

Piotr Piotrowski

publikacja 13.08.2019 21:12

W uroczystość Wniebowzięcia NMP 15 sierpnia z placu przed katedrą oliwską wyruszy piesza pielgrzymka do sanktuarium MB Brzemiennej w Matemblewie. Do Matki Matemblewskiej mogą wybrać się wszyscy pątnicy: członkowie ruchów abstynenckich, grup samopomocowych, ale także wierni, którym bliskie są idee trzeźwości narodu.

O trzeźwość do Maryi Udział w pielgrzymce trzeźwości to demonstracja silnej woli i troski o osoby uzależnione - 15 sierpnia warto wyruszyć w intencji trzeźwości narodu o godz. 14 z Oliwy do Matemblewa. ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość

Pielgrzymka wyruszy o godz. 14 sprzed archikatedry w Oliwie. Następnie lasami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego przejdzie do sanktuarium w Matemblewie. Pątnicy pójdą do Maryi z prośbą o trzeźwość narodu, o wytrwanie w abstynencji, o ocalenie rodzin. W drodze wysłuchają konferencji, będą się modlić, znajdzie się też czas na indywidualne spotkania z kapłanami. Po dojściu do celu wszyscy we wspólnej modlitwie oddadzą się w opiekę Niepokalanej. Później świętowanie - zabawy dla dzieci, degustacja tradycyjnego chleba ze smalcem.

Najważniejszym punktem wydarzenia będzie uroczysta Msza św. dla pielgrzymów, którą o godz. 18 odprawi w sanktuarium MB Brzemiennej bp Wiesław Szlachetka. Wraz z nim Eucharystię będą koncelebrowali księża związani z duszpasterstwem trzeźwości.

- Podejmowanie właściwych wyborów jest możliwe jedynie w przypadku ludzi wolnych. Jednak wolność bez trzeźwości nie jest możliwa - tak mówi o wartości pielgrzymowania z intencją trzeźwości ks. prał. Bogusław Głodowski, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych.