Archidiecezjalne obchody inicjatywy Polska pod Krzyżem

Justyna Liptak Justyna Liptak

publikacja 12.09.2019 17:52

W sobotę 14 września, w uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego, w Kościele Polskim przeżywać będziemy inicjatywę modlitewną Polska pod Krzyżem.

Do udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy. Do udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy.
Roman Koszowski /Foto Gość

Papież Franciszek podczas audiencji generalnej wyraził poparcie dla tej inicjatywy w słowach: "Uczestnicząc w licznych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych, trwajcie wraz z Maryją, Matką Bolesną u stóp Krzyża Jej Syna, prosząc o potrzebne łaski dla was, waszych rodzin i ojczyzny. Wypraszajcie łaskę nawrócenia i opamiętania dla wielu, a przede wszystkim dar zwycięstwa dobra nad złem, które łatwo wkrada się do serca człowieka".

Archidiecezja gdańska, łącząc się duchowo z całą ojczyzną oraz z narodowymi miejscami męczeństwa, podejmie modlitwę we wspólnotach parafialnych, by była wyrazem pamięci o miejscach męczeństwa oraz troski o dobro rodziny, ojczyzny i Chrystusowego Kościoła.

Abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, przewodniczyć będzie nabożeństwu adoracji krzyża Gdańsk pod Krzyżem na Górze Gradowej w Gdańsku. Modlitwa rozpocznie się o godz. 19 przy Milenijnym Krzyżu św. Wojciecha.

Do udziału w modlitwie zaproszeni są wszyscy: kapłani, siostry zakonne, katecheci, młodzież, harcerze, służby mundurowe, ruchy i stowarzyszenia katolickie, przedstawiciele zespołów oraz grup i wspólnot parafialnych.