Duchowni archidiecezji gdańskiej: Wyrażamy oburzenie materiałem TVN24 nt. abp. Głódzia

red.

publikacja 26.10.2019 14:30

Oburzenie i dezaprobatę "wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości", wyrazili w przesłanym oświadczeniu duchowni archidiecezji gdańskiej. Wyrażają oni swój sprzeciw wobec reportażu wyemitowanego 24 października w programie "Czarno na białym" telewizji TVN24 nt. abp. Głódzia.

"Wyrażamy naszą solidarność z Metropolitą Gdańskim" - piszą duchowni w przesłanym oświadczeniu. "Wyrażamy naszą solidarność z Metropolitą Gdańskim" - piszą duchowni w przesłanym oświadczeniu.
Piotr Piotrowski /Foto Gość

Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia

W związku z programem pt. "Czarno na białym" wyemitowanym przez stację TVN24 w dniu 24 października 2019 roku, wyrażamy swoje oburzenie i dezaprobatę wobec pełnej agresji narracji, która odbiega od rzeczywistości.

W materiale tym, obraz Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego Sławoja Leszka Głódzia został zakłamany i zmanipulowany w oparciu o anonimowe relacje uczestników programu oraz przy wsparciu niektórych duchownych.

Uderzenie w Pasterza archidiecezji odbieramy także jako systemowy atak wymierzony w duchowieństwo i wiernych Archidiecezji Gdańskiej.

Wyrażamy naszą solidarność z Metropolitą Gdańskim.

Biskupi Pomocniczy
Kolegium Konsultorów
Dziekani wszystkich dekanatów Archidiecezji Gdańskiej
Prepozyci Kapituł
Moderatorzy Gdańskiego Seminarium Duchownego