Modlitwa za kapłanów w Straszynie

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

dodane 29.10.2019 14:45

W kościele parafialnym pw. św. Jacka w Straszynie odbyła się modlitwa w intencji kapłanów.

W czasie modlitwy księża prosili o dary Ducha Świętego potrzebne do wypełniania kapłańskiego powołania. W czasie modlitwy księża prosili o dary Ducha Świętego potrzebne do wypełniania kapłańskiego powołania.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Każdy ksiądz potrzebuje modlitwy, aby służyć tym, do których Pan go posyła. - Jesteśmy tu po to, aby prosić was o modlitwę w intencji księży, ale również, by razem z wami modlić się, uwielbiać Boga za dar kapłaństwa. Dzięki temu mamy najcenniejszy skarb na ziemi, jakim jest Eucharystia - mówił ks. Marcin Sprengel.

- Duchu Święty, Duchu świętości - uświęcaj kapłanów. Duchu Święty, Duchu czystości - umacniaj kapłanów. Duchu Święty, Duchu mocy - wspieraj kapłanów. Duchu Święty, Duchu Boży - spraw, aby kapłani otoczeni Twoją łaską nieśli słowo prawdy i błogosławieństwo pokoju na całym świecie. Niech ogień miłości rozpala ich serca, by uświęcali i oczyszczali dusze wiernych. Duchu Święty, powierzamy Ci kapłańskie serca i prosimy: kształtuj je na wzór Najświętszych Serc Jezusa i Maryi - modlił się ks. Sprengel.

Podczas wieczornej adoracji zebrani modlili się za papieża Franciszka, wszystkich biskupów i kapłanów, szczególnie w intencji misjonarzy.

Kolejna modlitwa w intencji kapłanów odbędzie się 17 listopada o godz. 20 w kościele św. Ignacego z Loyoli w Gdańsku-Starych Szkotach.