Nowy proboszcz w Wejherowie

ks. Maciej Świgoń ks. Maciej Świgoń

publikacja 06.12.2019 13:45

W południe, po odmówieniu modlitwy "Anioł Pański", abp Sławoj Leszek Głódź w Kurii Metropolitalnej Gdańskiej wręczył dekret na urząd proboszcza parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wejherowie.

Abp Sławoj Leszek Głódź wręczył dziś nominację na urząd proboszcza parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wejherowie. Abp Sławoj Leszek Głódź wręczył dziś nominację na urząd proboszcza parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wejherowie.
ks. Maciej Świgoń /Foto Gość

Mocą niniejszego dekretu mianuję ks. kan. Andrzeja Leszczyńskiego, zastępcę dyrektora ekonomicznego archidiecezji gdańskiej, proboszczem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Wejherowie z dniem 8 grudnia 2019 roku. Tym samym zwalniam ks. Andrzeja z funkcji dyrektora Domu Rekolekcyjnego Archidiecezji Gdańskiej im. św. Wojciecha w Straszynie. Dziękując za dotychczasową pracę, na dalsze owocne lata służby Chrystusowi z serca błogosławię - mówił abp Sławoj Leszek Głódź, odczytując nominację.

Ksiądz Leszczyński wyraził swoją wdzięczność słowami: - Każdy dekret, który w kapłańskim życiu odbierałem, było to posłanie do miejsc, ludzi i zadań. Otrzymany przed chwilą przyjmuję na chwałę Boga i pożytek ludzi. Będziemy odtąd budować kościół, ten duchowy i materialny - podkreślił nowy proboszcz parafii św. Karola Boromeusza w Wejherowie.

Ksiądz Leszczyński zastąpi zmarłego miesiąc temu śp. ks. kan. Piotra Lewańczyka.